Akademia Malucha w Olsztynie powstała z myślą o najmłodszych dzieciaczkach, a także o rodzicach, którzy chcą, aby ich dziecko dorastało w przyjaznym środowisku.

Na rynku olsztyńskim znajdujemy się od roku 2006.


 

Spis treści:

  1. Informacje ogólne
  2. Nasza kadra
  3. Zapisy i rekrutacja1. Informacje ogólne
Przeszliśmy wiele etapów aby stać się placówką katolicką. Dnia 24 września 2014 roku Arcybiskup Metropolita Warmiński Wojciech Ziemba nadał naszej placówce status placówki katolickiej. Z pasterskim błogosławieństwem i nadzieją rozpoczęliśmy nowy etap naszej działalności. Chcemy tworzyć wspólnie z cała społecznością Akademii Malucha najlepsze miejsce do rozwoju naszych maluszków, gdzie w oderwaniu od rodziców w sposób bezpieczny, otoczone miłością mogą spędzić czas.

 

Akademia Malucha swoje usługi swiadczy w dwóch lokalizacjach: Jaroty, ulica Boenigka 12a oraz Nagórki, ulica Wankowicza 9.

Placówki zostały wpisane do rejestru żłobków i klubów dziecięcych pod nr 17/Z/2014 oraz 29/Z/2018 i odebrany przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną co oznacza, że spełniają wszystkie wymagane normy zarówno odnośnie warunków lokalowych, jak i żywieniowych.

W skład placówki przy ul. Boenigka 12a wchodzą: dwie sale dostosowane do dzieci, sypialnia zapewniająca komfortowy wypoczynek maluszków (wyposażona w leżaczki i głębokie łóżeczka), łazienka do wyłącznego użytku dzieci), kuchnia, szatnia, toaleta i zaplecze dla personelu.

W skład placówki przy ulicy Wankowicza 9 wchodzą: sala starszaków, sala maluszków, przestronna szatnia, gabinet dyrektora, jadalnia, kuchnia, łazienka dla dzieci oraz łazienka dla personelu, toaleta oraz zaplecze socjalne.

 


 

 

2. Kadra

 

 
 Danuta Skomorowska-Leźnicka

 

 
Dyrektor i własciciel  Akademii Malucha.
 Osoba z wieloletnim doświadczeniem w pracy z  dziećmi, pedagog, plastyk (z zawodu i pasji),  oraz teolog. Absolwentka UJ w Krakowie oraz WSP w Olsztynie a prywatnie mama Mateusza i Pauli. Marzyła o stworzeniu miejsca, gdzie dziecko będzie czuło się szczęsliwe, bezpieczne, gdzie będzie poznawało  świat i uczyło się samodzielnosci. Doswiadczona trudnosciami w znalezieniu takiego miejsca dla własnych dzieci ostatecznie postanowiła  stworzyć je sama. W Akademii dba o zapewnienie bezpiecznych i komfortowych warunków do opieki nad dziecmi oraz doba o odpowiedni dobór kadry.

 


  Ciocia Natalia 

Jest z wykształcenia i zamiłowania opiekunka dziecięca. Praca z dziećmi jest dla niej wielkim wyzwaniem, ale przede wszystkim ogromna przyjemnością.Wybór zawodu nie był przypadkowy, gdyż nie wyobraża sobie innego zajęcia niż praca z dziećmi. Ciocia Natalia jest osobą niezwykle kreatywną, bardzo zaangażowaną w pracę żłobka.Zajmuje się najmłodszymi pociechami naszej placówki, które dzięki niej bez stresu wchodzą do swojej pierwszej społecznosci.

Ciocia Natalia

Natalia jest w osobą doświadczoną w pracy z dziecmi. Wiele lat pracowała z przedszkolakami, króre z wielkim żalem żegnały swoją Ciocię.Jest osobą niezwykle otwartą, komunikatywną, radosną, wrażliwą .Zajmuje się grupą starszaków. Jej wielkim atutem jest  kreatywność.  Jest bardzo lubiana przez dzieci i rodziców.Oprócz codziennych czynnosci czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem placówki przy ul. Wankowicza.

Ciocia Wiktoria

Wiktoria jest studentka pedagogiki Warmińsko- Mazurskiego Uniwersytetu w Olsztynie. Z zamiłowania i pasji zajmuje sie dziecmi.  Dała się nam poznać jako osoba niezwykle kreatywna i wrażliwa na potrzeby dzieci. 

Ciocia Daria
Ciocia Daria z zamiłowania i wykształcenia muzyk -dba o rozwój artystyczny naszych pociech. Prowadzi w placówce zajęcia muzyczne, artystyczne oraz opiekuńcze. Dzieci z niecierpliwością czekają na spotkania z Ciocią Darią:)

Wujek  Paweł
Paweł  pracuje z nami od niedawna a juz jest  ukochanym wujkiem, z którym mozna świetnie sie bawić i robić cuda- wianki. Z Wujkiem  Pawłem  dzieciaczki stawiają pierwsze kroki w muzyce. Tańczą, grają na instrumentach i świetnie sie bawią. Paweł jest wyróznionym uczestnikiem programu ,, Mam talent" i tym talentem dzieli się z naszymi dziecmi za co jestesmy mu ogromnie wdzięczni. Poza tym jego kreatywność zasługuje na szczególne uznanie.
                                                                 

3. Zapisy i rekrutacja

Zapisy dzieci:

Procedury przyjęcia dziecka zostały zamieszczone w statucie ( do wglądu w biurze)

Rekrutacja trwa cały rok (w sytuacji gdy są wolne miejsca).

Nabór na kolejny rok rozpoczynamy w maju.